מרכז אנדוספורט

כאשר אתה סובל מפציעת ספורט באחד מהאזורים השכיחים כמו ברך, מפשעה, או כתף, המטרה העיקרית שלך היא לקבל אבחון מדויק ומיומן. במידה ותזדקק להתערבות ניתוחית רצוי שזו תתבצע בטראומה מינימלית לגוף, תאפשר זמן החלמה קצר ותבטיח את התוצאה הטובה של הניתוח. בכדי לקבל את כל זאת תזדקק לכירורג מאוד מיומן בטכניקה האדוסקופית – כירורגיה בהתערבות מזערית.

 

 

מה זה בעצם אנדוסקופיה?

אנדוסקופיה זו שיטה כירוגית שבה נעשים חתכים מינימלים של מילימטרים ספורים ודרכם מוחדרים כלי הניתוח ומצלמה - ללא פתיחה של האזור המנותח. הכירוג מבצע את הניתוח כולו כשהוא מביט במסך ובעזרת ידיו שולט בכלי הניתוח הזעירים. טכניקה זו מבטיחה דיוק ושליטה מירבים לכירוג עצמו ואחוזי הצלחה גבוהים בהרבה מניתוחים 'רגילים' בתיקון הבעיה. בנוסף, ישנם מעט כאבים לאחר הניתוח, מיעוט סיבוכים וזיהומים, וזמן החלמה קצר - המנותחים משתחררים לביתם תוך פחות מעשרים-וארבע שעות. החזרה לפעילות ספורטיבית הינה מהירה. 

 

מצויינות אנדוסקופית

היתרונות המשמעותיים של טכניקת האנדוסקופיה יכולים להתקיים בתנאי אחד - שהניתוח מבוצע על ידי מומחה מנוסה לאנדוסקופיה בתחומו, ומשתפרים ככל שמיומנותו של הכירורג רחבה ומוכחת.

 

המרכז למצויינות אנדוסקופית בפציעות ספורט מאגד שלושה מומחים בינלאומיים כל אחד בתחומו על מנת לספק מענה מיומן וכולל לפציעות הספורט השכיחות.

 

מצויינות אנדוסקופית מתבטאת בנסיון עשיר ובתוצאות ניתוחיות טובות ומוכחות. כל אחד מהשלושה ניתח מאות רבות של ספורטאים בטכניקת האנדוסקופיה בהצלחה יתרה. הם נחשבים לא רק למובילים בתחומם, אלא גם בין מפתחי הטכניקה וכיום מלמדים אותה ברחבי העולם.

 

המרכז

המרכז למצויינות אנדוסקופית בפציעות ספורט פועל בחסות המרכז הרפואי ברמת אביב. הן תהליך האבחון והן הניתוחים עצמם מתבצעים במרכז.

 

המרכז מציע פגישות התייעצות ואבחון, הכנה לניתוחים, ניתוחי אנדוסקופיה המבוצעים אך ורק על ידי שלושת המומחים עצמם, ומעקב צמוד לאחר הניתוח.

 

כל הניתוחים מבוצעים באשפוז של עד עשרים ואבע שעות.

 

 

 

ד"ר משה דודאי

הכירורג בעל הניסיון העשיר בארץ בניתוחי הרניה באנדוסקופיה, ממפתחי ומובילי השיטה בעולם;

בעל מומחיות ייחודית ועתירת נסיון בניתוחי בקע של ספורטאים ופציעות ספורט באגן; 

הוביל פרוייקט של אנדוסקופיה במרכז הלאומי רפואי של הצי האמריקני בבטסדה ארה"ב;

שימש כמנהל המחלקה הכירוגית בביה״ח ביקור חולים ושל השרות האנדוסקופי והשמנה בביה"ח משגב לדך. 

ד"ר דודאי הינו גם ממציא ומפתח מכשור כירורגי אנדוסקופי לתיקון הרניות.

 דוקטור משה דודאי

ENDOSPORT CENTER

© 2014 Center of Endoscopic Excellence in Sport Injury

site by MilkSan